Praneškite apie mus:HTML pagrindai

HTML pagrindai

Šios pamokos yra html kalbos pagrindai, todėl siūlome jas peržiūrėti visiems, kurie neseniai pradėjo mokytis html.
0

HTML yra kalba, kuri apibūdina puslapio struktūrą naršyklei. HTML parodo, ką atvaizduoti puslapyje, bet neparodo kaip. Į klausimą kaip? atsako CSS kalbos taisyklės, kitaip dar vadinamieji - stiliai. Šiame straipsnyje rasite pradinę informaciją apie HTML. Viskas pateikta lietuviškai.

HTML kalbos įvadas
0
  • HTML elementai gali turėti savo atributus
  • Atributai suteikia papildomos informacijos apie elemenntą
  • Atributai visada yra apibrėžiami pirmoje žymės dalyje
HTML Atributai
0

HTML kalboje teksto formatavimas yra atliekamas naudojant tokias žymes kaip <i> ar <strong>, kurios tekstą padaro pasvirusiu, ar paryškintu. Tokios žymės yra vadinamos formatavimo žymėmis.

HTML - teksto formatavimas
0

Stiliaus atributas style html kalboje leidžia įterpti CSS stiliaus taisykles tiesiai į elementą. Style atributas buvo pristatytas kartu su html 4 kalba.

HTML stiliai
0

Kitas svarbus internetinio puslapio elementas yra html nuorodos. Jos gelbsti tada, kai puslapis turi būti sudarytas ne iš vieno puslapio, bet kelių. Taip pat, kai norima suteikti lankytojui galimybę nueiti ir į kitus puslapius ar išsiųsti elektroninį laišką.

HTML nuorodos
0

HTML kalboje paveikslėliai yra įterpiami per žymę <img>. <img> žymė yra viena iš tų, kurių nereikia uždarinėti su atskira žyme, ji uždaro pati save.

HTML paveikslėliai
0

HTML Lentelės yra apibrėžiamos žyme <table>. Lentelės visada turi turėti nors vieną eilutę ir nors vieną stulpelį. Eilutė apibrėžiama <tr> žyme, o stulpelis toje eilutėje - <td>. <tr> žymės yra skirtos <td> žymių grupiavimui, į <td> žymės vidų galima talpinti tekstą, paveikslėlius, sąrašus, paragrafus, formas, horizontalias liniuotes, kitas lenteles ir t.t.

HTML Lentelės
Puslapis 1 iš 2
1