Praneškite apie mus:HTML žinynas

HTML žinynas

Čia rasite informacijos apie kiekvieną html kalbos elementą.
0

Šioje lentelėje rasite visas dabar esančias html žymes (tag'us) su aprašymais, ką kuris reiškia, bei nuorodomis į išsamesnius straipsnius. Indeksai nurodo, kokiam document type (dokumento tipui) yra naudojama html žymė. Indekso raidės rodo dokumento tipą: S - griežtą (angl.: stricted), T - tarpinį (angl.: Transitional) ir F - su rėmais (angl.: Frameset). Žymės išdėstytos pagal abėcėlę.

Žymės pagal abėcėlę
0

Šioje lentelėje rasite visas dabar esančias HTML žymes (tag'us). Indeksai nurodo kokiam dokumento tipui (document type) yra naudojama HTML žymė. Indekso raidės rodo dokumento tipą: S - griežtą (angl.: stricted), T - tarpinnį (angl.: Transitional) ir F - su rėmais, kadrais (angl.: Frameset). Žymės grupuotos pagal jų funkcianalumą.

Žymės pagal funkcijas
0

Šie atributai yra standartiški ir juos palaiko visi html ar xhtml tagai, kartais buna išimčių.

Standartiniai atributai
0

Su HTML 4 buvo pridėta galimybė priskirti elementams įvykius (eventus, event angl. įvykis), panašiai kaip su JavaScript kalba galime įvykdyti kokį nors kodą, kai vartotojas pvz. paspaudžia ant kokios nors vietos su pele, taip galime daryti ir su HTML kalba. Čia yra lentelės su įvykių atributais, kurie gali būti pridėti į HTML / XHTML elementus.

Įvykiai
0

Šioje lentelėje matote kokie HTML elementai gali būti naudojami pagal pasirinktą dokumento tipą (doctype)

Žymės pagal dokumento tipą
0

HTML spalvos apibrėžiamos naudojant RGB sistemą, dažnai pasitelkiant šešioliktainę skaičiavimo sistemos žymėjimą (hex).

Spalvų reikšmės - RGB
0

Kad HTML puslapis būtų atvaizduotas tvarkingai, naršyklė turi žinoti kokią simbolių koduotę jai reikia naudoti. Seniau visur buvo naudojama ASCII koduotė, kuri palaiko skaičius nuo 0 iki 9 ir angliškas raides. Kai technologijos vystėsi, pradėjo nepakakti ASCII koduotėje esančių simbolių, todėl buvo išrastos kitos koduotės.

Simbolių koduotės
0

ASCII (American Standard Code for Information Interchange) yra simbolių koduotė. ASCII koduotei priklauso skaičiai nuo 0 iki 9, angliška abėcėlė ir keletas specifinių simbolių. Visos kitos koduotės kurios naudojamos moderniuose kompiuteriuose, HTML ir internete remiasi ASCII koduote. Šioje lentelėje matote 128 ASCII simbolius ir jų kodus skirtus html kalbai.

ASCII
Puslapis 1 iš 2
1